piątek, 27 czerwca 2014

NEWS | Odwiedź biuro Hultaja Polskiego

Wczorajszy dzień (czwartek, 26.06.2014) minął pod hasłem business&design, czyli po prostu Bizajn. To już druga edycja tej konferencji zorganizowanej przez platformę MyBaze.  Podczas konferencji mieliśmy możliwość zdobycia wiedzy z dziedziny PR, marketingu, praw autorskich czy fotografii produktowej. Upewniliśmy się, że kroczymy słuszną ścieżką. Oprócz tego Hultaj Polski został wybrany jako jedna z 6 marek prezentujących swoją działalność biznesową. Anka porwała publiczność żywiołowym i humorystycznym przemówieniem. 

Pragniemy kontynuować politykę otwartej firmy, dlatego też podzielimy się z Wami treścią prezentacji.

Hultaj Polski powstał dwa lata temu jako odpowiedź na silną potrzebę zerwania z teatrem i ulokowania twórczej energii w innej płaszczyźnie.

Anka kiedyś

Wiecie, kim jest osoba na plakacie? Tak Anka wyglądała w swoim poprzednim życiu, jak sama nazywa czas pracy w teatrze. Tańczyła, śpiewała, tworzyła choreografię, ruch sceniczny, była dyrektorem własnego teatru... Krótko mówiąc, była człowiekiem wielu talentów. I tak zostało jej do dziś, chociaż obecnie wygląda nieco inaczej:

Anka dziś
Tilda Swinton prosto z Polski!

Jak być może część z Was wie, Hultaj Polski to firma rodzinna. Poza Anką - mamą, jest też Marcin - tata:

Marcin
Marcin to czarodziej obiektywu, dzięki któremu Hultaje pojawiają się na zdjęciach. Jako że z wykształcenia jest informatykiem, pieczą objął dbanie o stronę internetową. Zajmuje się również reklamą w internecie i przygotowaniem materiałów graficznych.

Hultaj Polski to również Sonia Mia - córka:

Sonia Mia
Sonia jest naszą główną modelką, czego szczerze nienawidzi. Do tej pory udało się ją przekupić dropsami i lalkami Monster High, ale ostatnio zdecydowanie bardziej spełnia się po drugiej stronie obiektywu.

Zastanawiasz się, gdzie taka mała firma ma swoją siedzibę? Odpowiadamy: na Grochowie. Konkretnie tu:

Siedziba
A jeszcze konkretniej mieści się za tymi drzwiami.

To też siedziba
Biuro, zapytacie?

Biuro, ale nie nasze
Nie. Tak nie wygląda, nie wyglądało i nie będzie wyglądać nasze biuro. Zasadniczo to jest nasze biuro:

Hultajki sortują ciuchy
a to nasz magazyn:

Magazyn

Jesteśmy mikro firmą, która działa jak korporacja. Anka jest jej rdzeniem, spajającym wszystko. Początki nie były łatwe. Anka pracowała niczym wielozadaniowy kombajn, łączący w sobie funkcje szefa, stylisty, projektanta, sprzedawcy, modelki, producenta, żony i mamy.

Hultaj wielozadaniowy = Hultaj przepracowany
Na swoje nieszczęście spotkała dwie marudy, bez których teraz nie wyobraża sobie pracy.

Anka, Julia, Ula
Poznajcie Julię (człowiek podłużny) oraz Ulę (człowiek-batfan). Julia ogarnia marketingi, Ula photoshopa. Julia tworzy grafiki i harmonogramy, Ula tworzy komiks. Julia jest asystentką Anki, Ula jest asystentką Marcina. Zespół się powiększył, zadania zostały przydzielone. Tak wygląda struktura Hultaja Polskiego:

Podział zadań w firmie
Wszyscy jesteśmy zgranym i dobrze dobranym zespołem. Wyznajemy zasadę Muszkieterów - jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Nasza największa siła tkwi w różnorodności - każdy jest specjalistą w swojej dziedzinie, ale każdy ma też jakieś pojęcie o dziedzinach pozostałych osób w zespole. W ten sposób utrzymujemy względny poziom porozumienia.

Hultaj Polski to performatywna firma odzieżowa. Oznacza to, że oprócz projektowania ciuchów, staramy się wspierać wartościowe inicjatywy. Jedną z nich jest wspominany w poprzednim wpisie DESIGN DLA SZKÓŁ, w którym dzieci tworzą własne projekty ubrań. Dla zwycięzców konkursu przewidzieliśmy nagrodę w postaci sesji zdjęciowej.


 Przykładowe prace dzieci

Jak sami widzicie, jest nas czworo, ale pracujemy za dziesięciu. Mamy cel, mamy motywację i wielką energię do realizowania naszych marzeń o Hultaju.

Ogromnie dziękujemy zespołowi MyBaze za profesjonalizm i wybranie nas do grona prelegentów. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz