środa, 27 marca 2013

Jak powstaje cena naszych produktów

Każdy klient zastanawia się, za co płaci kupując produkt. Bardzo często podejrzenia budzi narzut - patrzycie na cenę i nachodzą Was myśli, że to przecież niemożliwe, żeby „takie coś” tyle kosztowało.
Mamy oczywiście nadzieję, że taka myśl nie pojawia się zbyt często w trakcie zakupów w naszym sklepie, ale chcemy wyjaśnić pokrótce, dlaczego mamy takie a nie inne ceny i dlaczego ceny produktów dla młodzieży i dla dorosłych różnią się od cen dla dzieci.

Od momentu kiedy wpadliśmy na pomysł Hultaja Polskiego, wiedzieliśmy, że chcemy aby ceny były "prawdziwe". Co to znaczy? To znaczy unikanie cen sztucznie nadmuchanych przez słowo "design", które to słowo zdaje się dawać prawo do niebotycznej marży.
Oczywiście, że pomysł jest cenny i się za niego płaci. Bo pomysł to praca i pasja. Ale równie ważne  jest, żeby ludzi stać było na produkt. Aby go używali i się nim cieszyli. Nie chcemy robić ubrań, na które nie będzie stać naszych przyjaciół i nas samych.

A więc : najdroższym składnikiem naszej ceny jest materiał. Tkanina. Dlatego jest tak, że ciuch dla dorosłych kosztuje znacząco więcej.
Bo na sukienkę dla małej Hultajki zużywamy pół metra tkaniny, a na kieckę dużej Hultajki – 2 metry.

Zaraz za materiałem podążają koszty stałe. Ponosimy je jak każda firma. Płacimy ZUS, opłacamy sklep. No i płacimy też za dotarcie do Was, do Klientów. Czyli reklama. Staramy się nie przesadzać i nie wydawać kroci. Ale sprawdziliśmy to na własnej skórze - bez reklamy nie ma sprzedaży. A wtedy nie ma Hultaja. Bo nie stać by nas było na sprzedawanie jednych spodenek miesięcznie zabłąkanemu przypadkowo klientowi.

Płacimy też oczywiście za uszycie Waszych ubrań. I tutaj wyjaśnienie. Koszt uszycia naprawdę nie jest wysoki. Ale moglibyśmy go jeszcze obniżyć oddając tkaniny do szwalni, a nie do krawcowej.
Ale wtedy nie moglibyśmy realizować Waszych szczególnych potrzeb. Dzięki krawcowej możemy robić spodnie w połowie rozmiaru, uszyć bluzę w każdym dostępnym nam kolorze, wydłużyć specjalnie dla Was sukienkę. Wiecie o tym sami, bo korzystacie z tej możliwości często.

Nasz narzut to około 15% ceny produktu. Ten narzut się zmienia w zależności od rodzaju ciucha. Najmniej zarabiamy na maluszkach, co jest naszą świadomą decyzją.

Mam nadzieję, że udało się nam wyjaśnić, jak powstaje cena hultajskich ciuchów.
Jeśli macie pytania, zapraszamy Was do komentowania. Odpowiemy. :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz