niedziela, 6 lipca 2014

Anka pisze... o iluzji wieku

„Proszę Pani, w moim wieku już nie wypada... Pani jest jeszcze młoda, a ja...”

To zdanie powtarzają bardzo często kobiety. Przychodzą do nas, przeglądają ubrania, zapalają im się oczy, a potem gasną.

”W moim wieku już tego nie założę... Szkoda, że nie było was 10 lat temu.”

A w nas pozostaje żal, bo widziałyśmy te iskierki w oczach, tego chochlika, który obudził się na chwilkę, dzięki nam przecież, dzięki naszym ubraniom, ale nie potrafiłyśmy go utrzymać przy życiu.

Przecież stała przed nami piękna kobieta. Wcale nie stara i nie zgarbiona. Aktywna, rozumna i... przestraszona własnym pragnieniem spełnienia swoich marzeń.

Młodość ducha nad metryczką docenił również projektant Jean Paul Gaultier, który do swojego pokazu w paryskim Fashion Weeku zaprosił seniorów


28 czerwca warszawskimi ulicami przeszła Parada Seniorów. My wiemy, że tak na prawdę była to też Parada Prawdziwych Hultajów. Organizatorka Parady, DJ Wika, kobieta ogień, powiedziała mi, że życie traktuje jak przygodę. Nie boi się i nie waha. Bo po co. Żyje, aby się cieszyć. Kiedy opublikowała nasze haremki na swojej stronie, natychmiast jej przyjaciółki zaczęły wybierać, który kolor założą. Żadna z nich nie uważała, że „nie wypada”.


Po co poszli w Paradzie? Dla radości, dla zabawy. Żeby pokazać, że młodość to stan umysłu, a nie ciała. Żeby przekonać też tych, którzy żyją zgodnie z oczekiwaniami innych, że warto żyć dla siebie. Że marzenia spełniają się w każdym momencie, a życie jest, a nie było.


Posłuchajmy DJ Wiki – nie starzejmy się na własne życzenie. Żyjmy pełną piersią, ubierajmy się, jak chcemy, jedzmy co chcemy. A jeśli zawistne głosy będą nam złorzeczyć, nie oglądajmy się na nie. Szkoda czasu. Nie pozwólcie temu chochlikowi zgasnąć w Waszych oczach. Nie było nas 10 lat temu, ale teraz jesteśmy. I mamy dla Was rzeczy, które pasują do Was. Bo pasują do Hultaja, który w Was jest. I my to wiemy :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz